SYDNEY - VERVE

CASTING

  • Friday 5 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew

    Constant Variants
    Ako Kondo
    Andrew Killian
    Cristiano Martino

    Aurum
    Robyn Hendricks
    Kevin Jackson
    Coco Mathieson
    Adam Bull

    Filigree and Shadow
    Dimity Azoury
    Jarryd Madden
    Dana Stephensen
    Callum Linnane
    Brett Chynoweth
    Marcus Morelli
    Shaun Andrews
    Jill Ogai
    Ingrid Gow
    Drew Hedditch
    Luke Marchant
    Daniel Bryne

  • Saturday 6 April 1.30pm

    Conductor
    Simon Thew

    Constant Variants
    Robyn Hendricks
    Adam Bull
    Nathan Brook

    Aurum
    Dimity Azoury
    Andrew Killian
    Sharni Spencer
    Christopher Rodgers-Wilson

    Filigree and Shadow
    Jade Wood
    Jake Mangakahia
    Karen Nanasca
    Brodie James
    Jill Ogai
    George-Murray Nightingale
    Jacob de Groot
    Jasmin Durham
    Ingrid Gow
    Sean Kiley
    Timothy Coleman
    Riccardo Rodighiero

  • Saturday 6 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew

    Constant Variants
    Ako Kondo
    Andrew Killian
    Cristiano Martino

    Aurum
    Robyn Hendricks
    Kevin Jackson
    Coco Mathieson
    Adam Bull

    Filigree and Shadow
    Dimity Azoury
    Jarryd Madden
    Dana Stephensen
    Callum Linnane
    Brett Chynoweth
    Marcus Morelli
    Shaun Andrews
    Jill Ogai
    Alice Topp
    Drew Hedditch
    Luke Marchant
    Daniel Bryne

  • Monday 8 April 6.30pm PLEASE NOTE TIME

    Conductor
    Simon Thew

    Constant Variants
    Robyn Hendricks
    Adam Bull
    Nathan Brook

    Aurum
    Dimity Azoury
    Andrew Killian
    Sharni Spencer
    Christopher Rodgers-Wilson

    Filigree and Shadow
    Jade Wood
    Jake Mangakahia
    Karen Nanasca
    Brodie James
    Jill Ogai
    George-Murray Nightingale
    Jacob de Groot
    Jasmin Durham
    Ingrid Gow
    Sean Kiley
    Timothy Coleman
    Riccardo Rodighiero

  • Tuesday 9 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew

    Constant Variants
    Ako Kondo
    Andrew Killian
    Cristiano Martino

    Aurum
    Robyn Hendricks
    Kevin Jackson
    Coco Mathieson
    Adam Bull

    Filigree and Shadow
    Dimity Azoury
    Jarryd Madden
    Dana Stephensen
    Callum Linnane
    Brett Chynoweth
    Marcus Morelli
    Shaun Andrews
    Jill Ogai
    Alice Topp
    Drew Hedditch
    Luke Marchant
    Daniel Bryne

  • Wednesday 10 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew

    Constant Variants
    Robyn Hendricks
    Adam Bull
    Nathan Brook

    Aurum
    Robyn Hendricks
    Kevin Jackson
    Coco Mathieson
    Adam Bull

    Filigree and Shadow
    Jade Wood
    Jake Mangakahia
    Karen Nanasca
    Brodie James
    Jill Ogai
    George-Murray Nightingale
    Jacob de Groot
    Jasmin Durham
    Jacqueline Clark
    Sean Kiley
    Timothy Coleman
    Riccardo Rodighiero

  • Thursday 11 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew (Constant Variants)
    Patrick Burns (Aurum)

    Constant Variants
    Ako Kondo
    Andrew Killian
    Cristiano Martino

    Aurum
    Dimity Azoury
    Andrew Killian
    Sharni Spencer
    Christopher Rodgers-Wilson

    Filigree and Shadow
    Amanda McGuigan
    Jarryd Madden
    Dana Stephensen
    Callum Linnane
    Brett Chynoweth
    Marcus Morelli
    Shaun Andrews
    Coco Mathieson
    Ingrid Gow
    Drew Hedditch
    Luke Marchant
    Daniel Bryne

  • Friday 12 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew

    Constant Variants
    Robyn Hendricks
    Adam Bull
    Nathan Brook

    Aurum
    Robyn Hendricks
    Kevin Jackson
    Coco Mathieson
    Adam Bull

    Filigree and Shadow
    Jade Wood
    Jake Mangakahia
    Karen Nanasca
    Brodie James
    Jill Ogai
    George-Murray Nightingale
    Jacob de Groot
    Jasmin Durham
    Ingrid Gow
    Sean Kiley
    Timothy Coleman
    Riccardo Rodighiero

  • Saturday 13 April 1.30pm

    Conductor
    Simon Thew (Constant Variants)
    Patrick Burns (Aurum)

    Constant Variants
    Ako Kondo
    Andrew Killian
    Cristiano Martino

    Aurum
    Dimity Azoury
    Andrew Killian
    Sharni Spencer
    Christopher Rodgers-Wilson

    Filigree and Shadow
    Dimity Azoury
    Jarryd Madden
    Dana Stephensen
    Callum Linnane
    Brett Chynoweth
    Marcus Morelli
    Shaun Andrews
    Jill Ogai
    Alice Topp
    Drew Hedditch
    Luke Marchant
    Daniel Bryne

  • Saturday 13 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew

    Constant Variants
    Robyn Hendricks
    Adam Bull
    Nathan Brook

    Aurum
    Robyn Hendricks
    Kevin Jackson
    Coco Mathieson
    Adam Bull

    Filigree and Shadow
    Jade Wood
    Jake Mangakahia
    Karen Nanasca
    Brodie James
    Jill Ogai
    George-Murray Nightingale
    Jacob de Groot
    Jasmin Durham
    Ingrid Gow
    Sean Kiley
    Timothy Coleman
    Riccardo Rodighiero

  • Monday 15 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew (Constant Variants)
    Patrick Burns (Aurum)

    Constant Variants
    Ako Kondo
    Andrew Killian
    Cristiano Martino

    Aurum
    Dimity Azoury
    Andrew Killian
    Sharni Spencer
    Christopher Rodgers-Wilson

    Filigree and Shadow
    Amanda McGuigan
    Jarryd Madden
    Dana Stephensen
    Callum Linnane
    Brett Chynoweth
    Marcus Morelli
    Shaun Andrews
    Coco Mathieson
    Alice Topp
    Drew Hedditch
    Luke Marchant
    Daniel Bryne

  • Tuesday 16 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew

    Constant Variants
    Robyn Hendricks
    Adam Bull
    Nathan Brook

    Aurum
    Robyn Hendricks
    Kevin Jackson
    Coco Mathieson
    Adam Bull

    Filigree and Shadow
    Jade Wood
    Jake Mangakahia
    Karen Nanasca
    Brodie James
    Jill Ogai
    George-Murray Nightingale
    Jacob de Groot
    Jasmin Durham
    Ingrid Gow
    Sean Kiley
    Timothy Coleman
    Riccardo Rodighiero

  • Wednesday 17 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew

    Constant Variants
    Robyn Hendricks
    Ty King-Wall
    Nathan Brook

    Aurum
    Robyn Hendricks
    Kevin Jackson
    Coco Mathieson
    Adam Bull

    Filigree and Shadow
    Dimity Azoury
    Jarryd Madden
    Dana Stephensen
    Callum Linnane
    Brett Chynoweth
    Marcus Morelli
    Shaun Andrews
    Coco Mathieson
    Alice Topp
    Drew Hedditch
    Luke Marchant
    Daniel Bryne

  • Thursday 18 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew (Constant Variants)
    Patrick Burns (Aurum)

    Constant Variants
    Ako Kondo
    Andrew Killian
    Cristiano Martino

    Aurum
    Dimity Azoury
    Andrew Killian
    Sharni Spencer
    Christopher Rodgers-Wilson

    Filigree and Shadow
    Jade Wood
    Jake Mangakahia
    Karen Nanasca
    Brodie James
    Jill Ogai
    George-Murray Nightingale
    Jacob de Groot
    Jasmin Durham
    Ingrid Gow
    Sean Kiley
    Timothy Coleman
    Riccardo Rodighiero

  • Saturday 20 April 1.30pm

    Conductor
    Simon Thew (Constant Variants)
    Patrick Burns (Aurum)

    Constant Variants
    Ako Kondo
    Andrew Killian
    Cristiano Martino

    Aurum
    Dimity Azoury
    Andrew Killian
    Sharni Spencer
    Christopher Rodgers-Wilson

    Filigree and Shadow
    Jade Wood
    Jake Mangakahia
    Karen Nanasca
    Brodie James
    Jill Ogai
    George-Murray Nightingale
    Jacob de Groot
    Jasmin Durham
    Jacqueline Clark
    Sean Kiley
    Timothy Coleman
    Riccardo Rodighiero

  • Saturday 20 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew

    Constant Variants
    Robyn Hendricks
    Adam Bull
    Nathan Brook

    Aurum
    Robyn Hendricks
    Kevin Jackson
    Coco Mathieson
    Adam Bull

    Filigree and Shadow
    Dimity Azoury
    Jarryd Madden
    Dana Stephensen
    Callum Linnane
    Brett Chynoweth
    Marcus Morelli
    Shaun Andrews
    Coco Mathieson
    Alice Topp
    Drew Hedditch
    Luke Marchant
    Daniel Bryne

  • Monday 22 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew (Constant Variants)
    Patrick Burns (Aurum)

    Constant Variants
    Ako Kondo
    Andrew Killian
    Cristiano Martino

    Aurum
    Dimity Azoury
    Andrew Killian
    Sharni Spencer
    Christopher Rodgers-Wilson

    Filigree and Shadow
    Amanda McGuigan
    Jarryd Madden
    Dana Stephensen
    Callum Linnane
    Daniel Bryne
    Marcus Morelli
    Shaun Andrews
    Coco Mathieson
    Alice Topp
    Drew Hedditch
    Luke Marchant
    Riccardo Rodighiero

  • Tuesday 23 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew

    Constant Variants
    Robyn Hendricks
    Adam Bull
    Nathan Brook

    Aurum
    Robyn Hendricks
    Kevin Jackson
    Coco Mathieson
    Adam Bull

    Filigree and Shadow
    Jade Wood
    Jake Mangakahia
    Karen Nanasca
    Brodie James
    Jill Ogai
    George-Murray Nightingale
    Jacob de Groot
    Jasmin Durham
    Jacqueline Clark
    Sean Kiley
    Timothy Coleman
    Riccardo Rodighiero

  • Wednesday 24 April 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew (Constant Variants)
    Patrick Burns (Aurum)

    Constant Variants
    Ako Kondo
    Andrew Killian
    Cristiano Martino

    Aurum
    Dimity Azoury
    Andrew Killian
    Sharni Spencer
    Christopher Rodgers-Wilson

    Filigree and Shadow
    Dimity Azoury
    Jarryd Madden
    Dana Stephensen
    Callum Linnane
    Daniel Bryne
    Marcus Morelli
    Shaun Andrews
    Coco Mathieson
    Alice Topp
    Drew Hedditch
    Luke Marchant
    Riccardo Rodighiero

  • Thursday 25 April (ANZAC DAY) 7.30pm

    Conductor
    Simon Thew

    Constant Variants
    Robyn Hendricks
    Adam Bull
    Nathan Brook

    Aurum
    Robyn Hendricks
    Kevin Jackson
    Coco Mathieson
    Adam Bull

    Filigree and Shadow
    Jade Wood
    Jake Mangakahia
    Karen Nanasca
    Brodie James
    Jill Ogai
    George-Murray Nightingale
    Jacob de Groot
    Jasmin Durham
    Ingrid Gow
    Sean Kiley
    Timothy Coleman
    Riccardo Rodighiero

SHARE CASTING WITH YOUR BALLET DATE

A pleasure shared is a pleasure doubled! Are you bringing your date, your friend, your daughter or son to Verve?

SHARE CASTING ON FACEBOOK